FREELANCE ÇEVİRİ YAPARAK PARA KAZANMAMIZI SAĞLAYAN FİVERR TARZI SİTELER

0

Rahatına düşkün olan kişilerin en çok seçmiş para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de evde çeviri yapmaktır. Freelance çeviri yaparak para kazanmak artık çok kolay. Freelance olarak kazandığınız paraları bazı yatırım sağlayan site tarzı sitelerden sağlayabiliyorsunuz. Bu siteler genellikle beş dolarlık bir hizmet satarak çevrimiçi bir pazar oluşturmakla çalışan sitelerdir. Çok para kazanmak için ‘Fiverr’ tarzı sitelerde İngilizce çeviri işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Mesela makale yazma, fotoğrafçılık, grafik dizaynı, çeviri gibi işlemleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz. İngilizce tercüme işlemlerinizi yine bu şekilde sitelere başvurarak kolaylıkla yapıp aynı zamanda para kazanmış oluyorsunuz. Mesela bu işlemler aylık olarak 2000 ya da 3000 dolarlık tam zamanlı bir gelir sağlıyor. Tabii ki bu yaptığınız işten işe göre değişkenlik gösterebilmektedir.

FREELANCE ÇEVİRİ İŞİ

Serbest bir şekilde çalışmayı sevenler için evde yapılabilecek birçok iş bulunmaktadır. Bu işlerden bir tanesi de freelance çeviri işi olarak adlandırılabilir. Bu işi eğer kaleminize güveniyorsanız kolaylıkla evinizden serbest ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İngilizce çeviri işlemlerinde özellikle kullanılan, insanların evden para kazanmak için tercih ettiği bir iş türüdür. Home office olarak ifade edilebilecek bu işi İngilizce tercüme işlerinizi yaparken tercih edebiliyorsunuz. Ayrıca iş süreci sizi sıkmayacak ve işlerinizi istediğiniz gibi rahatlıkla yapmış olacaksınız.

Evde rahatça çalışılan işler her zaman kişilerin tercihleri olmuştur. Bu nedenle sizlerde kaleminize güveniyorsanız evinizden işinizi yürüterek çeviri işi yapabilirsiniz. Bu işte düzenli çalışmanız durumunda büyük paralar kazanabilirsiniz. İngilizce dışında farklı dillerde de çeviri yapılabilmektedir.

ÇEVİRİ YAPMANIN İNCELİKLERİ

Her işte olduğu gibi çeviri işinde de bazı durumlara çok fazla dikkat etmek gerekmektedir. Hatasız bir şekilde çeviri yapmak için öncesinde ön hazırlık yaparak bedenen ve zihnen kendinizi hazırlamanız gerekmektedir. Genelde İngilizce tercüme yapıldığı için çeviriyi konu alan metni kabataslak okumanız ve genel bir fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda akademik ve mesleki olarak bilgi ve deneyim sahibi olursanız sizin için iyi olacaktır.

EN İYİ FİVERR TARZI SİTELER

Fiverr, 5 dolardan başlayan fiyatlarla hizmet  veren çevirimiçi bir pazardır. Grafik tasarımdan , video & animasyon düzenlemeye, pazarlama, makale yazımı, fotoğrafçılık ve çeviriye kadar çeşitli hizmetleri bulabileceğiniz serbest bir pazardır. Fiverr’da çevrimiçi olarak her türlü hizmet vermeniz ve almanız mümkün, işlerin ucuz şekilde yapılmasını sağlamakta. Fiverr gibi sitelerde hem İngilizce Tercüme işlemlerinizi yaptırabilir hem de freelance çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer siz de freelance olarak çeviri yapıp para kazanmak istiyorsanız, En iyi Fiverr tarzı siteler listemizi inceleyebilirsiniz.

1- Freelancer.com

2- Guru.com

3- SadeceOn.com

4- Truelancer.com

5- Upwork.com

6- PeoplePerHour

Share.

About Author

Leave A Reply